Polyurea Uygulama Firması OSB Polyurea Sprey, A  bileşeni izosiyanatlardan ve B bileşeni amin ve polyetheraminlerden oluşmuş iki bileşenli püskürtme sistemi ile uygulanabilen, hızlı kürlenme seçeneği sayesinde projeleri kısa zamanda kullanımda olmasına imkan sunan, yeni bir izolasyon ve kaplama uygulama maddesidir. Polyurea özgül bir kaplama adı değil, bir polymer teknolojisinin açıklamasıdır. Polyurea kaplama uygulaması, su yalıtım hakkında dünyada ki en son teknolojidir. Polyurea Sprey bilinen öbür malzemelere kıyasla, yalıtım ve kaplamada kullanıma ile oluşan deformasyonları, sorunları sıfıra çeker. Ucuz görünen diğer yalıtım ve kaplama malzemeleri, özellikle prestij projelerinde, ileriye dönük işletme maliyetlerini yükseltmekle, ya da kendisini yok etmekle kalmaz, yapıların diğer birimlerine geri dönüşü mümkün olmayan, ciddi hasarlar verir. Bunun örnekleri ülkemizde maalesef halen yaşanmaktadır.

Nasıl Çözülür?

Polyurea Uygulama Firması OSB Bu gibi oluşan bütün sorunları hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için problem daha ortaya çıkmadan önce bunun önüne geçmek gerekir. Bundan dolayı uygulanabilecek en iyi tercih; püskürtme yolu ile uygulanmakta olan polyurea sprey yapı malzemelerdir. Polyurea, püskürtme yöntemiyle yapıldığından dolayı, ek yeri oluşturmaz. %100’ün üstünde esneklik ve harika deformasyon direncini bir arada sağlamış olan ilk ve tek üründür. Bundan dolayı su yalıtımı ve yüzey kaplaması bir tek maddeyle sağlanmış olur. Hızlı servis özelliği sayesinde; zamanın çok fazla kıymetli olduğu, otel, iş merkezi, fabrika v.b. projelerde müşterilerine seri ve kesin olanak sağlar.

Polyurea Uygulama Firması OSB Hızlı, ekyersiz, fazla esneme özelliği, üstün fiziksel ve kimyasal özellikleri uygulama yerlerini suyun sızıntı, pas ve korozyon etkenlerine karşı korumaya alan polyurea sprey, UV dirençli poliüretan top coat dekoratif son kat renk çeşitleri ile dirençli yüzey kaplamalarına olanak sağlar. Püskürtme yöntemi ile uygulandığından dolayı yatay ya da dikey tüm yüzeylerde uygulanabilmektedir. Püskürtüldükten sonra yaklaşık 8 – 9 saniye içerisinde kuruyarak katı bir kür haline gelir. Bundan dolayı uygulama süresi olabilecek maksimum sürededir.Bileşenlerinde uçucu kimyasal bulunmadığından dolayı kimyasal ve asitlere oldukça dayanıklıdır.

Sizlerde bu özelliklerden yararlanmak için iletişime geçin.