Polyurea kaplama uygulaması nedir?

Zemin kaplama uygulamalarında polyurea çok sık bir şekilde tercih edilmekte. Pekâlâ polyurea zemin kaplama uygulaması nedir?

Polyurea Kaplama Uygulaması saf polyurea, zemin kaplama işlerinde çok sıkca tercih edilmiş olan yüksek teknolojili bir kaplama sistemidir. Saf polyurea, yüzeyde aşınma, darbelere karşı epey dirençli bir malzeme olduğu için gıda, sağlık, tekstil, ev gibi iç ve dış mekanlarda bileşenleri değişik olma kaydıyla çok rahatlıkla kullanılabilmektedir. Su yalıtımı, anti bakteriyel yerler, kurşun geçirmezlik, kaplama uygulaması, havuz kaplama uygulaması gibi bir çok alanda tercih edilmekte ve  akılda kalıcı bir şıklık oluşturmaktadır.

Polyurea uygulamanın avantajları nelerdir?

  • Polyurea Kaplama Uygulaması püskürtme yöntemi ile uygulama yapıldığından ötürü yatay ve ya dikey bütün zeminlerde de uygulanabilir
  • – Püskürtme yapıldıktan sonra hemen hemen 8 – 9 saniye içinde kuruyarak sert bir kür biçimine geldiğinden ötürü uygulama vakti olabilecek maksimum zaman aralığıdır.
  • – Uygulanmış olan yüzey tek parça şeklinde olduğundan dolayı uygulama sonrası oldukça estetik, şık ve göz alıcı bir görüntü ortaya gelmektedir.

– Dış mekanlarda ve ya yerlerde uygulanmış olan polyurea, güneşe ve ışığa oldukça dirençli ve sapasağlam olmasının yanı sıra olabildiğince çok fazla esnek özelliğe sahip bir kaplama uygulamasıdır.

  • – Doğru şekilde astar uygulaması yapıldığı sürece köpük, plastik, beton gibi türler bir çok değişik yüzeye uygulanabilir.
  • – Bileşenlerinde uçucu kimyasal bulunmadığı için kimyasal ve ya asitlere karşı çok fazla dirençlidir.
  • – En son teknoloji kaplama ürünü olmasından kaynaklı su izolasyon amaçlı oldukça sık şekilde tercih edilmektedir.
  • Polyurea Kaplama Uygulaması: Yüzey ya da duvar izolasyonunda kaplama, dekoratif ve şık görünümü, kısa zamanda uygulanması avantajı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Binaların dış cephesi, garaj, asansör ve asansör boşluğu, su depoları gibi bir çok yerde de tercih edilmektedir. Sprey polyurea uygulaması, tamirat gibi aşamalarda hem maliyet, hem de süreden kazanma konusunda oldukça iddialı bir uygulamadır. Polyurea uygulaması yapılacak yerin durumu hakkında net bilgilere sahip olmak için tecrübeli elemanlar tarafından gözden geçirilmelidir.
  • Daha fazla bilgi için bizlerde iletişime geçiniz.